Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i w wielu przypadkach zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są w istocie smaczne i warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami które jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba oraz apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o innowacyjne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

Najbardziej typowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odnaleźć w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych momentach egzotycznych dań.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i napełniać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *