opony do rowerów uszczelniacze

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego typu aut znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że żeby zdołać weselić się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go przyzwoicie przygotować. Wiele osób jednakże nie użytkuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

rower opona duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motocykl, toteż lista prac, jakie musimy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. Ponadto należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć bądź też nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy przecież, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego warto spowodować szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie wypada wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie warto także rower dokumentnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie poprawniej chroniony w trakcie całego sezonu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *