mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, sycące i nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują mniej znane potrawy – canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć też nie tak typowe włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz dania z różnych części kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Kolacja na włoską modę koniecznie powinien obejmować również aperitiff. Kieliszek białego wina to dla Włochów norma. w restauracji Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodny wachlarz win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba poszukać restauracji, która potrafi podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *