Gdzie zjeść w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród szerokich możliwości, które daje kuchnia europejska na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne jedzenie włoskie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. zobacz o restauracji Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona włoska pizza to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *